PERKAITIMAS

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)
 • Diskusija
 •  MiniMimoza #521


  Saulutė ir vėl mus lepina savo šiluma, todėl norėjau priminti Jums, kaip reikia SUTEIKTI PIRMĄJĄ PAGALBĄ ŠUNIUI PERKAITUS !!!

  Šuo gali perkaisti uždaroje erdvėje, automobilyje, narve ar šuns būdoje.

  NEPALIKITE SAULĖTĄ DIENĄ SAVO AUGINTINIO AUTOMOBILYJE, NET JEI IR PRAVERTI LANGAI. AUTOMOBILIO SALONE TEMPERATŪRA PAKYLA IKI GYVYBEI PAVOJINGOS TEMPERATŪROS IR PER KELIOLIKA AR KELIASDEŠIMT MINUČIŲ JŪSŲ AUGINTINĮ GALI IŠTIKTI ŠILUMOS SMŪGIS!!!

  Šilumos smūgio SIMPTOMAI:

  Silpnumas;
  Apsvaigimas;
  Greitas ir paviršutiniškas kvėpavimas;
  Greitas širdies plakimas;
  Seilėtekis;
  Ryškiai raudonos, pilkos, violetinės arba melsvos dantenos;
  Vėmimas;
  Viduriavimas krauju;
  Traukuliai arba koma.

  KOMPLIKACIJOS:

  Šilumos smūgio metu pažeidžiama – smegenys, širdis, inkstai, raumenys ir kt. organų sistemos. Kuo vėliau suteikiama pagalba, tuo būklė blogėja ir didėja rizika, jog gyvūnas gaiš, arba teks eutanazuoti dėl rimtų komplikacijų.

  Kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą?

  1. Atvėsinti šunį!
  Pats pirmas dalykas, ką Jums reikia padaryti, tai pašalinti šunį iš tvankios erdvės.
  Nunešti jį į pavėsį ir vėsiame vandenyje išmirkytus rankšluosčius dėti ant gyvūno nugaros ir sprando, pažastų ir kirkšnies srityse. Drėkinti ausų galiukus ir letenas. Jei yra galimybės nunešti į vėsią patalpą, kur yra oro kondicionierius.
  Paguldyti ant vėsaus paviršiaus (plytelių) nukreipti ventiliatorių į gyvūną.
  Galite naudoti vėsius rankšluosčių kompresus (pvz. ledas po rankšluosčiu) ant šuns galūnių ir kirkšnų srityje. Tai greičiau atvėsins augintinį.
  Šilumos smūgis gali sukelti dehidrataciją, todėl pagirdykite gyvūną, nes skysčiai šiuo atveju labai svarbūs. Neverskite savo šuns lakti, jei jis nenori. Galite suvilgyti vandeniu nasrus.

  2. Temperatūros monitoringas!
  Taikant vėsius kompresus reiktų tikrinti gyvūno temperatūrą, t.y. įsitikinti ar jam nesivysto hipotermija. Temperatūrą visada patartina matuoti išeinamojoje angoje.

  3. Vizitas pas veterinarą!
  Kai stabilizavosi šuns temperatūra, turėtumėte nuvykti iki artimiausio veterinarijos gydytojo. Šilumos smūgis gali paveikti galvos smegenis arba sukelti kitas komplikacijas, todėl yra būtina veterinaro apžiūra.
  Vykstant pas veterinarą, automobilyje, neužklokite viso šuns po rankšluoščiu arba nedėkite į narvą, priešingu atveju jis vėl perkais. Įjunkite oro konicionierių.
  Veterinarijos gydytojas apžiūrės ir įvertins gyvūno būklę. Pagal būklę paskirs intravenines lašines, deguonį, gydymą nuo šoko, vėmimo ir kt. Rekomenduojama pasidaryti kraujo tyrimus siekiant nustatyti komplikacijas, pvz.: kraujodaros sutrikimus, inkstų funkcijos nepakankamumą. Kai kuriems šunims taikomas gydymas smegenų pabrinkimui sumažinti. Jei yra komplikacijos yra stacionarizuojami klinikoje keletai dienų, ar net savaitei.

  KO NEDARYTI !!!
  NEGALIMA NAUDOTI GYVŪNUI ŠALTO VANDENS ARBA LEDO BEI PANARDINTI JĮ Į ŠALTĄ VANDENĮ ( nes kraujagyslės susiaurėja, todėl mažiau atiduodama šilumos, t.y. šiluma užlaikoma kūne).

  NEGALIMA PERŠALDYTI SAVO ŠUNS. Kai tiesiosios žarnos temperatūra nukrinta iki 39,0 °C nutraukti gyvūno vėsinimo procedūras. Ir vykti pas veterinarą.

  NEVERSKITE SAVO ŠUNS LAKTI, viskas gerai, pasiūlykite šviežio šalto vandens dubenį, jei šuo bus suinteresuotas, palaks.

  NEPALIKITE SAVO AUGINTINIO BE PRIEŽIŪROS ilgiau nei 5 min

  NEGALIMA LAUKTI IR ŽIŪRĖTI KAS BUS. Šunims, kuriems leidžiama „miegoti“ beveik visada būklė pablogėja ryte.

  PREVENCIJA:

  NEPALIKITE KARŠTĄ DIENĄ SAVO AUGINTINIO AUTOMOBILYJE, NET JEI IR PRAVERTI LANGAI.

  NESIVESKITE Į PAPLŪDIMIUS NUO 11-16 VAL. (gali ne tik perkaisti, bet ir nudegti pėdutes nuo karšto smėlio)

  ILGAI NEVEDŽIOKITE ŠUNS KAI LAUKO TEMPERATŪRA 30°C.
  Pasidalinkite šia nuoroda su draugais ir pažįstamais, kurie augina keturkojus. Gal ji pavers ekstra atveju

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.