Pasiruošimas parodoms

Rodomi 2 įrašai - nuo 1 iki 2 (viso: 2)
 • Diskusija
 •  Mini Bentley #354
   Ineta #486

  Ruošiant jorko kailį parodai yra labai sudėtinga suteikti universalią kosmetikos panaudojimo schemą, kuri leistų visiems šunims atrodyti įspūdingai.Yra keli kailio tipai, kaip ir žmonių plaukų, ir pagrindinės kosmetikos linijos parinkimas turi būti pritaikytas individualiai, orentuojantis išskirtinai į vizualų efektą, kurį suteikia viena ar kita priemonė. Šitame straipsnyje norėtųsi peržvelgti skirtingas parodines kosmetikas ir suteikti bendrines rekomendacijas – konkretus minėtų produktų panaudojimas ar nepanaudojimas bei jų koncentracija, bet kokiu aveju, yra individualus.

  Ringo grūmingą galima suskirstyti į kelis etapus:
  1) Pirmas-kruopštus paruošimas maudymui šou-šampūnu;
  2)Antras-maudymas ir drėkinimas kondicionieriumi;
  3) Trečias-parodinis plaukų džiovinimas;
  4) Ketvirtas-„suguldymas“ ringe ir fiksacija.

  Pirmame etape, kurį kai kurie savininkai labai dažnai praleidžia. Kailis kruopščiai išplaunamas nuo tarpparodiniu laikotarpiu panaudotų apsauginių ir maitinamųjų priemonių: aliejų, kremų, balzamų ir kitų aliejaus turinčių preparatų.
  Prieš maudymą būtina kruopščiai atskirti ir iššukuoti sausą kailį ir būtinai panaudoti Super-valomąjį šampūną (arba giluminio valymo šampūną). Šio produkto yra įvairių gamintojų linijose.Aš naudoju Laser Lites(Australija)šampūną Stripping. Tai aukštos kokybės valomasis šampūnas, sukurtas tam, kad maksimaliai išvalyti plauką nuo purvo ir dulkių. Tai nemalonaus kvapo koncentruota priemonė, skiedžiama (gamintojo rekomendacijomis) 50-100 ml 1 litrui vandens.
  Šis šampūnas turi būti nuplaunamas itin kruopščiai, iki „traškančio“ kailio efekto (kailis patrintas tarp pirštų turi girgždėti). Iš praktikos, gautos iš kirpėjų, šampūno išskalavimui turi būti skiriama 6 kartus daugiau laiko, nei jo įtrinimui į plaukus!
  Po kailio išvalymo, prasideda antroji stadija.

  Antrasis etapas. Tai maudymas parodiniais šampūnais ir šou-kondicionieriaus naudojimas. Šios priemonės, kaip taisyklė, yra įtrinamos ir nuplaunamos vieną kartą. Maksimalaus efekto išgavimui, šampūnas prieš maudymą skiedžiamas šiltu vandeniu ir yra užpilamas ant šuns skiestas, tolygiai skirstomas per visą korpusą ir letenas. Masažuodami, įtrinate šampūną plauko augimo kryptimi ir kruopščiai nuplaunate bėgančiu vandeniu.
  Ringui dabar naudoju šampūną ir kondicionierių Vellus (Vellus Show Shampoo Concentrate) (JAV).
  Po šampūno yra naudojamas kondicionierius. Aš naudoju Vellus Show Conditioner Concentrate. Taip pat neblogą rezultatą mano šunims suteikdavo Laser Lites- Lanolin Shampoo, Lanolin Conditioner. Tačiau paminėtas Vellus suteikia blizgesį ir švelnumą net be papildomų priemonių (pavyzdžiui skysto šilko), tuo tarpu Laser Lites panašaus efekto nesuteikia.
  Į kondicionierių gali būti įmaišomi komponentai, skirti konkretaus kailio tipo efekto sustiprinimui. Dažniausiai yra naudojamas Liquid Silk (skystas šilkas).
  Šį produktą turi dauguma firmų-gamintojų, tačiau jie skiriasi kokybe ir vartojimo būdu. Labiausiai paplitęs Laser Lites Silk ir kompanijos Pet Silk produktas Silk (JAV). Pirmasis šilkas yra matinės spalvos ir pieno konsistencijos skystis ir yra naudojamas tik maudymo etape (yra sumaišomas su kondicionierium skiedžiant vandeniu, maždaug 0,5 gaubtuvėlio litrui vandens), o antrasis yra tąsus pusiau permatomas skystis, kuris naudojamas ir maudymo etape (keli lašai į kondicionierių), ir užbaigiamajame etape, prieš išėjimą į ringą.
  Silk‘as sunkina kailį ir atlieka tiesintojo vaidmenį. Tačiau tai nereiškia, kad ant lengvo kailio būtina naudoti didesnį kiekį, negu rekomenduoja gamintojas. Labai nesunku padauginti šilką, tokiu atveju, kailis tampa riebus, atrodo lyg būtų blogai nuplautas. Negana to, džiovinant ir prieš išeinant į ringą, jūs taip pat naudosite „užbaigimo“ priemones, todėl būkite atsargūs, kad galiausiai nesukurtumėte aliejuoto (riebaus) kailio vaizdo.

  Ant lengvo, išsidarkančio kailio galima naudoti tokį kondicionierių kaip Drape Cinditioner (Laser Lites) – kai kurie jį laiko labiausiai tinkamu.

  Trečiasis etapas. Džiovinimo etapas. Šiame etape yra būtina maksimaliai išdžiovinti kailį net sunkiai pasiekiamose vietose ir ištempti jį. Taip sukuriamas glotnau, tiesių plaukų įvaizdis. Patrinkite plaukus lininiu rankšluoščiu (ir netik tik ruošdami ringui) – jis laikomas vienu tinkamiausiu plaukams. Džiovinama šiltu oru, pučiant iš viršaus žemyn (plaukų augimo kryptimi). Tik taip plaukų žvyneliai sugula lygiausiai ir sudaro idealų paviršių, kuris atspindės šviesą ir persilies.
  Atminkite, kad net truputį nedadžiovintas kailis gali suteikti banguotumo parodoje. Plauko tempimas yra vykdomas masažinėmis šukomis su užapvalintais metaliniais dantukais, neturinčiau rutuliukų ant galų, traukant iš viršaus žemyn.
  Džiovinimo metu, taipogi, galimas kaikurių priemonių, suteikiančių papildomo švelnumo ir blizgesio bei antistatiškumo plaukui, panaudojimas. Atkreipkite dėmesį:visa kosmetika aerozoliuose yra naudojama ne tiesiai ant plauko, o ant masažinių šukų iš naturalių šerių, tolygiai ir po nedaug. Šukuodami tokiu būdu „apdirbtomis“ šukomis, jūs lengvai galite kontroliuoti priemonės kiekį, kuris pasiskirsto po visą plauko perimetrą, o ne tik iš išorės (kaip išpurškiant).
  Nepamirškite, kad pagrindinį užbaigiamąjį darbą jums reikia atlikti prieš ringą, todėl nepersistenkite su kosmetika džiovinimo etape.
  Pagrindinis požymis to, kad kosmetika jums tinka – po šampūno ir kondicionieriaus (plius-minus Silk‘as) nereikalingos papildomos priemonės plauko sunkinimui, o jis- blizgus, ryškus ir glotnus.

  Transportavimui iki ringo, visi šuns plaukai turi būti surišti minkštomis ir plačiomis pilnavidurėmis gumytėmis – 5,6 per korpusą, ypač uodegos ir šlapinimosi organų dalyje, laisvai, po 1-2 apsukimus.Plaukus ant galvos geriausia sutvirtinti plastmasiniu segtuku ir virš akių surinkti tik labiausiai trugdančius plaukelius. Tai daroma tam, kad surišdami plaukus (ypatingai jeigu plaukai yra nedadžiovinti) gumyte, jūs suguldote ir netaisyklingai formuojate būsimąjį top‘ą, prarasdami jo purumą. Tai yra labai pastebima pas šunis, kurie ant viršugalvio neturi daug plaukų. Visą top-knot‘o pastatymo darbą geriausia vykdyti prieš pat ringo pradžią.

  Ketvirtas etapas. Paruošimas ringe. Šio etapo užduotis – iššukuot plaukus iki pačių galiukų masažinėmis, metalinėmis šukomis, padaryti top-knot‘ą ir su šepečiu panaudoti užbaigiamąsias priemones – antistatiką ir fiksatorių (kailio sunkintoją – jei atvejis būtinas). Antistatinių purškiklių turi keli gamintojai. Neblogą efektą suteikia, pavyzdžiui, Leave-in Conditioner (Pet Silk, JAV). Panašus purškiklis yra Ring5 firmoje. Profesionalios kosmetikos žmonėms linijose taip pat yra panašios priemonės, tinkamos jorkams. Į ką reiktų atkreipt dėmesį, naudojant šou-purškiklį ilgakailėms veislėms, tai į aliejaus kiekį jo sudėtyje. Kaip rodo praktika, dauguma priemonių, suteikiančių spindesį kailiui, sudėtyje turi aliejinių junginių. Svarbu tai, kad jorko kailis ringe neturi atrodyti aliejuotas, tai suteiks jam „varveklio“ išvaizdą ir būtinai nukentės vertinimas.
  Kompanijoje Schwarzkopf & Henkel (Vokietija) yra produktų linija – Skystas šilkas, kuris yra naudojamas galutiniam kailio paruošimui. Jis tinkamas jorkams. Finaliniam paruošimui galima naudoti, pavydžiui, dvifazį ekspres-kondicionierių Gliss Kur, kuris, kaip ir visi purškikliai, užpurškiamas ant šepečio ir tik tada ant plauko, taip pat įvairių rūšių lakai.
  Wella serijoje ta pati kompanija ankščiau turėjo puikų gloss-purškiklį-antistatiką, neturintį sudėtyje aliejų ir ryškinantį plaukų spalvą. Dabar šis produktas pašalintas iš prekybos, tačiau yra analogų kitose firmose.
  Atskiro dėmesio nusipelno skyrimas ant jorko nugaros. Naudojant viršuj paminėtą priemonių arsenalą, pas suaugusį šunį sklastymas išsilaiko net per nevienkartinį susivėlimą. Jeigu vistik yra ši problema arba kailis nėra pakankamai ilgas, kad išsisaugotų skyrimas, galima panaudoti laką-fiksatorių (gamina betkuris gamintojas. Lakas neturi turėti stipraus kvapo). Lakas išpurškiamas vieną kartą: arba ant šukų, o tada ir iš kairės, ir iš dešinės sklastymo pusės, arba vienu judesiu palei sklastymą, ne mažesniu nei 30cm atstumu nuo nugaros (su greitu visų plaukų šukavimu šepečiu su šereliais). Plaukai neturi atrodyti sulipę ar padengti laku, tačiau turi įgauti stangrumą ir standumą nuo šaknų.

  Top-knot‘o fiksacija ir formavimas yra padaromas užšukavimo pagalba, keliais etapais, kupolo su kiekvienos užšukuotos sruogos lengvu užtvirtinimu purškiamu laku (naudojamas užpurškiant iš viršaus – būkite atsargūs, geriau, jei pagalbininkas pridengs šuns akis; apdirbtos sruogos turi padžiūti prieš tai, kaip jomis galima bus toliau manevruoti). Jorkams, turintiems tankų kailį ant galvos, ir esant geram(stipriam) užšukavimui, lako panaudojimas mažinamas iki minimumo.
  Apdirbti užšukuoti plaukai sujungiami į vieną konstrukciją, kuri įrėminama lygiais plaukeliais iš išorės (šias sruogas jūs atskirsite dar prieš centro užšukavimą, jos paslėpia užšukavimą nuo žiūrovų), ir yra fiksuojami (priglostomi) arba skystu top-knot‘o fiksatoriumi , arba geliu top-knot‘ui (tokį turi firma Pet Silk), arba – paprastu laku plaukams. Pastaraisiais dvejais atvejais rekomenduoju naudoti priemones ant top‘o minkšto dantų šepetėlio pagalba, prisimenant, kad visi purškikliai pirma užpurškiami ant šukų, o tik tada naudojami ant kailio.
  Gražios galvos formos vaizdui, neišvengiama sutvarkyt plaukelius, krentančius nuo ausų ir „smilkinės“ galvos dalies. Idealu, mano manymu, yra naudoti Pet Silk Liquid Silk (tą patį skystą šilką, kurį mes naudojome maudydami) – keli lašai ištrinami abiejų rankų pirštais ir glostomais judesiai panaudojami ant šuns galvos.
  Tai-pagrindinės priemonės ir jų panaudojimo būdai, kurie gali būti panaudoti ruošiant šunį ringui. Taip pat yra papildomų priemonių, padedančių maskuoti eilę šuns trūkumų-atspalviniai šampūnai, priemonės įrūdžio stiprinimui ir kitos. Kaip galima pastebėti, parodinio grūmingo pagrindai -maudymo priemonių parinkimas, giluminis kailio išvalymas, nestipri koncentracija ir papildomos kosmetikos naudojimas „per šukas“.
  Į ringą yra imami masažiniai šepečiai – arba metaliniai, arba šeriniai. Šerinis, šiuo aveju, turi būti apdirbtas antistatiku, kitaip šeriai gali įsialektrinti judėjimo ringe metu ir tada šukavimas suteiks ne kokį efektą. Purškiklio naudojimas ringe laikomas kvailu elgesiu. Po parodos kailis būtinai nuplaunamas šampūnu ir sudrėkinamas kondicionierium, o tada yra susukamas į papilotes.

  (c)Lada Davidčuk, veislynas Coeur De Lys, 2005 m

Rodomi 2 įrašai - nuo 1 iki 2 (viso: 2)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.