Byverio terjero veislės istorija

Rodomi 3 įrašai - nuo 1 iki 3 (viso: 3)
 • Diskusija
 •  Mini Bentley #286
   Dovile.Pas #518

  Gan dažnai sulaukiu klausimų apie byverio terjerų veislės kilmę. Sklando įvairių gandų ir mitų, jog byveriai atsirado kryžminant jorkšyro terjerą su maltos bišonu, jorkšyro terjerą su papiljonu, su ši-cu ir t.t. Turbūt tokie žmonių spėjimai kyla iš bandymo pateisinti baltos spalvos atsiradimą. Tačiau tiesa tokia, jog byverio terjerai yra tiesioginiai jorkšyro terjerų palikuonys, išveisti nekryžminant jorkšyro terjerų su jokia kita veisle.

  Kaip gi taip atsitiko? 1984m. sausio 20d., Vokietijoje, Vernerio ir Gertrudos Byverių (Werner and Gertrude Biewer) šeimai priklausiusiame jorkšyro terjerų veislyne, nuo tituluotos jorkšyrų terjerų poros (Darling von Friedheck x Fru-Fru von Friedheck), gimė baltos spalvos kalytė. Tai buvo pirmoji byverio terjerų veislės atstovė, registruota SCHNEEFLOECKCHEN VON FRIEDHECK (SNOWFLAKE) vardu. Baltos spalvos kailio priežastis – pasireiškęs recesyvinis genas. Po šios kalytės gimimo, prasidėjo apie 20metų trukęs sudėtingas selekcinis darbas, bandant užtvirtinti baltą spalvą ir išgryninti naujos veislės bruožus. Pirmą karta ši veislė buvo pripažinta 1989m. Vokietijos ACH klubo (Allgemeiner Club der Hundefreunde Deutschland).

  Byverio terjerai sparčiai populiarėjo visame pasaulyje ir tapo pripažįstami vis daugiau klubų ir organizacijų. Nors dar ne visos šalys pripažįsta byverius, kai kuriose šalyse byverio terjerai gali dalyvauti jau ir FCI (Tarptautinė šunų federacija, didžiausia pasaulyje kinologinė organizacija) parodose. Džiaugiamės, jog Lietuva yra viena iš šių šalių, ir laukiam, kada byverio terjerai bus oficialiai pripažinti visose FCI sistemos šalyse.

  Verneris ir Getruda Byveriai (Werner and Gertrude Biewer)

  Pirmoji byverio terjerė SCHNEEFLOECKCHEN VON FRIEDHECK (SNOWFLAKE):

  Nuoroda į geneologinį medį:
  http://ingrus.net/biewer/en/details.php?id=90

  Vienas pirmųjų byverio terjerų SCHNEEPRINZ II VON FRIEDHECK:

   Mini Bentley #550

  Labai įdomu! Beveik visų dabartinių byverių šeštoje ar septintoje kartoje galime matyti šią liniją ir byverių pradžią!

Rodomi 3 įrašai - nuo 1 iki 3 (viso: 3)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.